ÚvodAktuality Zlínský kraj

Zlínský kraj

Hejtman Jiří Čunek zodpovídal on-line dotazy novinářů

ZLÍN – Jak je na tom Zlínský kraj s testováním výskytu viru COVID-19, jak je zásoben ochrannými pomůckami pro nemocnice či sociální služby, kolik kraj sehnal ochranných prostředků sám a kolik za ně zaplatil, jaký dopad má omezení plánovaných operací a dalších výkonů v nemocnicích na krajské zdravotnictví, jaké finanční důsledky má pro kraj výrazné omezení dopravy? Nejen tyto, ale mnoho dalších otázek novinářů zodpověděl ve středu 8. dubna hejtman Jiří Čunek v on-line tiskové konferenci, kterou měli lidé mož

link na stránku

Firma Navláčil věnovala ochranné prostředky pro sociální služby

ZLÍN – Dar v podobě necelých 500 ks respirátorů typu KN95 a 15 ochranných brýlí věnovala firma Navláčil Zlínskému kraji pro potřeby sociálních služeb.

link na stránku

Ve Zlínském kraji je 233 potvrzených případů onemocnění koronavirem, z toho se 28 osob již vyléčilo, 1 pacient nemoci podlehl

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji bylo ve čtvrtek 9. dubna ráno potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 11 nových případů nákazy novým typem koronaviru a také první pacient, který tomuto onemocnění podlehl. Celkový počet vyléčených pacientů zůstává 28.

link na stránku

Poselství hejtmana občanům Zlínského kraje

Milí spoluobčané, je doba před Velikonocemi, která se v našich křesťanských zemích stovky let prožívala tak, že si lidé 40 dní něčeho odříkali a na Velikonoční neděli, tedy Vzkříšení, slavili Zmrtvýchvstání Krista. Nikoho z nás asi nenapadlo, že budeme odsouzeni k nedobrovolnému půstu od cestování, nakupování, restaurací, ale hlavně možnosti se setkávat s lidmi, které máme rádi. Ano, je to nepříjemné, ale v naší situaci vidím hodně pozitivních věcí. Jistě nebylo v silách nikoho, zabránit tomu, aby k nám n

link na stránku

Ve Zlínském kraji je 222 potvrzených případů onemocnění koronavirem, z toho se 28 osob již vyléčilo

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji bylo ve středu 8. dubna ráno potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 20 nových případů nákazy novým typem koronaviru. Celkový počet vyléčených pacientů zůstává 28.

link na stránku

Úřední hodiny krajského úřadu pro veřejnost jsou zrušeny až do odvolání

ZLÍNSKÝ KRAJ – V souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným vládou pro území ČR, a navazujícími krizovými opatřeními, jejichž cílem je eliminace šíření nákazy koronavirem (omezení pohybu na veřejně dostupných místech, omezení kontaktů, omezení provozu orgánů veřejné moci a správních orgánů), rozhodl ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje až do odvolání úplně zrušit úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje pro veřejnost.

link na stránku

Do nemocnic, laboratoří, sociálních služeb i na záchranku zamířily v posledních 48 hodinách statisíce ochranných pomůcek

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nemocnicím, Krajské hygienické stanici, poskytovatelům sociálních služeb, Zdravotnické záchranné službě i laboratořím rozeslal v posledních 48 hodinách Zlínský kraj další ochranné pomůcky, které obdržel od státu. Mezi nimi i 20 910 respirátorů.

link na stránku

Koronavirus je potvrzen u dvou domovů pro seniory, a u dvou pracovníků terénních pečovatelských služeb v Uherském Brodě

ZLÍNSKÝ KRAJ – V domově pro seniory v Lukově na Zlínsku, byly pozitivně testované na onemocnění COVID – 19 dvě klientky. „Evidujeme také jeden pozitivní případ u zaměstnance v Domově pro seniory v Nezdenicích a dva případy u pracovnic Terénních pečovatelských služeb v Uherském Brodě,“ informoval hejtman Jiří Čunek s tím, že ve všech domovech pro seniory byla provedena další opatření k zabránění šíření viru mezi ostatní klienty.

link na stránku

V době nouzového stavu nabídl 14|15 BAŤŮV INSTITUT pomoc organizacím sociálních služeb ve Zlínském kraji

ZLÍN - V době, kdy 14|15 BAŤŮV INSTITUT nemůže nabízet své služby a také další kulturní organizace Zlínského kraje připravují alternativní on-line programy, vznikla myšlenka přenést pomoc z oblasti kultury do oblasti sociální. Současná situace přináší mnoho omezení také pro osoby se zdravotním postižením, které využívají sociální služby chráněné bydlení. A právě pro ně je určena aktivita, s níž přišli zaměstnanci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

link na stránku

Uvědomuji si závažnost situace a snažím se zachovat si dobrou náladu

PhDr. Pavla Kotyzová, Ph.D., je dlouholetou členkou sdružení Valašský názor, které letos slaví 30 let existence a má na svém kontě mnoho akcí svědčících o rozsahu živé kultury v regionu. Především je však odbornicí na komunikaci, prezentaci a image. Mnoha firmám i jednotlivcům pomohla při budování značky a jako vysokoškolská pedagožka na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně tento obor řadu let vyučovala budoucí marketingové a reklamní specialisty. Pro krajský Magazín 21 si s Pavlou Kotyzovou dne

link na stránku

Dubnový Magazín 21 vychází jako mimořádné vydání věnované COVID - 19

ZLÍNSKÝ KRAJ – Místo obvyklého šestnáctistránkového čísla krajského Magazínu 21, vyšlo k 1. dubnu osmistránkové mimořádné vydání tohoto magazínu, které je tematicky věnované pandemii COVID -19 ve Zlínském kraji.

link na stránku

AKTUALIZOVÁNO: Ve Zlínském kraji je 202 potvrzených případů onemocnění koronavirem, z toho se 28 osob již vyléčilo

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji bylo v úterý 7. dubna potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 7 nových případů nákazy novým typem koronaviru. Celkový počet vyléčených pacientů je 28.

link na stránku

Kraj letos podpoří včelaře částkou téměř 1,2 milionu korun

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 123 včelařům přispěje letos Zlínský kraj na pořízení základního a doporučeného vybavení. Celkově mezi ně rozdělí částku 1 198 900 korun z dotačního programu Podpora včelařství ve Zlínském kraji. Rozhodla o tom Rada Zlínského kraje.

link na stránku

V kraji opět škodil kormorán velký

ZLÍNSKÝ KRAJ – Tažný pták kormorán velký patří mezi zvláště chráněné živočichy, majitele rybníků však umí pěkně potrápit. Ve Zlínském kraji způsobil škody ve výši 1,42 milionu korun.

link na stránku

Ve Zlínském kraji je 195 potvrzených případů onemocnění koronavirem, z toho se 18 osob již vyléčilo

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji byly v pondělí 6. dubna potvrzeny Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 2 nové případy nákazy novým typem koronaviru. Celkový počet vyléčených pacientů vzrostl o jednoho a je jich nyní 18.

link na stránku

Odběrový stan je v permanenci, dvě stě lidí denně zvládá díky posílení odběrového týmu

Bezmála patnáct set odběrů už provedli zdravotníci ve venkovním odběrovém stanu v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Ten začal fungovat před dvěma týdny. Svými vlastními auty k němu přijíždějí lidé, kterým testy na nový typ koronaviru doporučí epidemiolog nebo praktický lékař. Samotný odběr pak probíhá systémem „drive-thru“ bez vystupování přímo přes otevřené okénko automobilu. V tomto týdnu zažilo odběrové místo největší nápor, dopravní kolizi musela dokonce řešit i zlínská městská policie. Nemocnice

link na stránku

Ve Zlínském kraji je 193 potvrzených případů onemocnění koronavirem, z toho se 17 osob již vyléčilo

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji byl v neděli 5. dubna potvrzen Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje 1 případ nákazy novým typem koronaviru. Celkový počet vyléčených pacientů k dnešnímu dni vzrostl na 17.

link na stránku

U sestry ze zlínské nemocnice se potvrdilo onemocnění koronavirem, její kolegové mají testy negativní

Pozitivní výsledek testu na nový typ koronaviru má aktuálně jedna ze zdravotních sester na Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Její kolegové už byli rovněž otestováni a výsledky jsou v jejich případě negativní. U dvou z třiadvaceti testovaných osob byl výsledek nejasný a test se v jejich případě bude muset opakovat. Oddělení dál funguje ve stejném režimu, jako doposud, vedení nemocnice zavedlo na lůžkové stanici, kde pozitivně testovaná sestra p

link na stránku

Lékařům i sociálním službám poslal kraj další ochranné pomůcky

ZLÍNSKÝ KRAJ – K praktickým lékařům pro děti a dorost, ambulantním specialistům a poskytovatelům sociálních pobytových, terénních i ambulantních služeb míří další zásilka ochranných pomůcek.

link na stránku

Ve Zlínském kraji je 192 potvrzených případů onemocnění koronavirem, z toho 6 osob je již vyléčených

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji bylo v sobotu 4. dubna potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje dalších 9 případů nákazy novým typem koronaviru, ale také 5 nově vyléčených pacientů.

link na stránku