ÚvodAktuality Zlínský kraj

Zlínský kraj

Změny v Integrované dopravě Zlínského kraje od 1. 1. 2021

ZLÍN – Zlínský kraj dokončuje další etapu rozvoje veřejné dopravy, tentokrát zaměřenou na autobusy, která přinese vysoký komfort cestujícím. Po spuštění jednotného tarifu na železnici v prosinci minulého roku se jedná o druhý ucelený balíček služeb. Některé body původního plánu se však nepodařilo zcela naplnit. Komplikace způsobila zejména pandemie koronaviru, přípravný tým tak musel rozvolnit nástup nové bezkontaktní čipové karty.

link na stránku

O situaci v nemocnicích i sociálních službách jednal Krizový štáb Zlínského kraje

ZLÍN – Prostřednictvím videokonference dnes jednal Krizový štáb Zlínského kraje, který svolal hejtman Radim Holiš. Zúžený Krizový štáb, zřízený za účelem řešení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru, se zabýval především aktuální situací v nemocnicích a sociálních službách.

link na stránku

Vedení kraje se seznámilo s managementem nemocnic

ZLÍNSKÝ KRAJ – Všechny krajské nemocnice navštívil během včerejška a dneška hejtman Zlínského kraje Radim Holiš společně s náměstkyní pro zdravotnictví Olgou Sehnalovou a předsedkyní sociálního výboru Alenou Gajdůškovou. Do nemocnice ve Vsetíně a ve Valašském Meziříčí zavítal také radní Zbyněk Fojtíček s darem od občanů a dobrovolných hasičů Bystřičky. „Osobně jsme se seznámili s vedením krajských nemocnic. Hlavní bylo velké poděkování zdravotníkům za zvládání současné situace v době, která naše zdravotnic

link na stránku

Neziskovky mohou veřejnost informovat prostřednictvím krajského portálu

ZLÍN - Prostřednictvím portálu neziskovky.kr-zlinsky.cz mají neziskové organizace ve Zlínském kraji možnost informovat širokou veřejnost o své činnosti a připravovaných aktivitách. Portál administruje oddělení organizačních činností a neziskového sektoru Odboru Kancelář hejtmana Zlínského kraje.

link na stránku

Přehledné informace o počtech nakažených a nemocných v souvislosti s onemocněním COVID-19 v obcích Zlínského kraje

Oddělení podpory řízení odboru Kancelář ředitele Zlínského kraje připravilo přehled, zobrazující veřejně dostupné údaje o počtech nakažených osob a počtech nemocných osob v členění po jednotlivých obcích našeho kraje.

link na stránku

Kraj zapojí do rozpočtu dotaci v sociální oblasti na náklady vynaložené v souvislosti s epidemií Covid-19

ZLÍN – Zlínský kraj schválil rozpočtové opatření, kterým zapojil do rozpočtu dotace určené příspěvkovým organizacím v oblasti sociálních služeb v celkové výši 28,27 milionu korun. Poskytovatelem dotace je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

link na stránku

Nový dopravce příměstské autobusové dopravy pro města Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí

ZLÍNSKÝ KRAJ – Cestující, kteří jezdí linkovými autobusy ve Zlínském kraji, by měli od začátku roku 2021 počítat se změnami ve veřejné dopravě. Od 1. ledna 2021 budou zajišťovat příměstskou autobusovou dopravu pro města Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí moderní autobusy společnosti TQM – holding s.r.o., která se stala vítězem veřejného výběrového řízení Zlínského kraje na nového dopravce v této oblasti, a to v konsorciu se společností TRANSDEV. Na všech autobusových linkách bude platit tarif Integrov

link na stránku

Krizový štáb Zlínského kraje poprvé jednal videokonferenčně

ZLÍN – Historicky poprvé prostřednictvím videokonference jednal ve čtvrtek 19. listopadu zúžený Krizový štáb Zlínského kraje, zřízený za účelem řešení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. Svolal jej hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

link na stránku

Zástupci kraje uctili památku 17. listopadu

ZLÍN – V předvečer státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodním dnem studentstva uctili zástupci Zlínského kraje památku studentských obětí z října 1939 spojených tehdy s pohřbem studenta Jana Opletala.

link na stránku

Od pondělí 23. listopadu bude ve Zlínském kraji postupně obnoven provoz školních spojů

ZLÍNSKÝ KRAJ – V souvislosti s rozhodnutím Vlády ČR o zahájení prezenční výuky žáků 1. a 2. tříd základních škol bude od 23. listopadu postupně obnovován provoz školních spojů veřejné dopravy Zlínského kraje, a to s přihlédnutím k dostatečné kapacitě řidičů veřejné dopravy z důvodu karanténních opatření. Plný rozsah provozu školních spojů bude zajištěn v oblastech Zlín, Kroměříž a Valašské Klobouky.

link na stránku

Do nemocnic ve Zlínském kraji míří 90 přístrojů na podporu dýchání

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 90 souprav přístrojů na podporu dýchání HFNO v celkové hodnotě téměř 15 milionů korun obdržel dnes od Správy státních hmotných rezerv Zlínský kraj. Jedná se o výpůjčku přístrojů na dobu nouzového stavu.

link na stránku

Budova sídla Zlínského kraje dnes bude zářit purpurově

ZLÍN – V České republice si letos připomínáme 10. Světový den předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopadu. V předvečer světového dne se významné budovy po celém světě barví do purpurové barvy, aby bylo upozorněno na problematiku předčasných porodů. Zároveň jde o vyjádření díků zdravotníkům za péči o předčasně narozená a nemocná miminka. Purpurově svítit dnes bude také vstup do Baťova mrakodrapu, ve kterém sídlí Zlínský kraj.

link na stránku

Hejtman Radim Holiš svolal Krizový štáb Zlínského kraje

ZLÍN – Dnes se poprvé v novém složení sešel zúžený Krizový štáb Zlínského kraje zřízený za účelem řešení epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru. Prostřednictvím videokonference se setkání účastnil také ministr vnitra Jan Hamáček, který je předsedou Ústředního krizového štábu České republiky.

link na stránku

Kraj spustil digitální databázi poptávky po dobrovolnické pomoci

ZLÍN - Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje ve spolupráci se Zlínským krajem spustilo Databázi pomoci, která specifikuje konkrétní potřeby a požadavky zejména v oblasti sociálních služeb, v nichž je nyní - po dobu zvládání koronakrize - vítána pomoc dobrovolníků.

link na stránku

Rada Zlínského kraje se poklonila památce válečných veteránů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Již devatenáctým rokem je 11. listopad věnovaný památce válečných veteránů. Celosvětově se slaví jako Den veteránů nebo Den vzpomínek. Památce válečných veteránů se dnes položením kytice u Památníku padlých hrdinů v Sadě Komenského ve Zlíně poklonila také celá nově zvolená Rada Zlínského kraje v čele s hejtmanem Radimem Holišem.

link na stránku

Silnici z Bojkovic do Rudimova přerušil sesuv. Auta musí po objížďce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Deštivé počasí posledních týdnů se negativně projevilo na krajské silnici, která vede z Bojkovic do Rudimova. Z důvodu sesuvu části silničního tělesa v podmáčeném svažitém terénu musela být tato komunikace uzavřena pro veškerý provoz.

link na stránku

Agendu stavebního úřadu ve Fryštáku převezme od prosince z personálních důvodů zlínský magistrát

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na základě nařízení Zlínského kraje bude k 30. listopadu 2020 odňata Městskému úřadu Fryšták působnost obecného stavebního úřadu pro správní obvod města Fryšták a obcí Lukoveček, Kašava, Držková, Vlčková a Lukov. Jeho roli převezme Magistrát města Zlína. Důvodem je skutečnost, že od 1. prosince 2020 nebude z personálních důvodů stavební úřad Městského úřadu Fryšták reálně disponovat žádným kvalifikovaným zaměstnancem, který by byl způsobilý k výkonu agendy přenesené působnosti podle stavebníh

link na stránku

Zlínský kraj má nové vedení, hejtmanem byl zvolen Radim Holiš

ZLÍN – Na prvním ustavujícím zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje se v úterý 10. listopadu sešli noví zastupitelé, které si pro nadcházející čtyřleté funkční období 2020-2024 zvolili občané v říjnových krajských volbách. Do 45 členného zastupitelstva se dostali zástupci 8 stran, kdy 9 mandátů obsadilo hnutí ANO, stejně tak 9 jich má KDU-ČSL, po 6 křeslech získali Piráti a STAN, 5 zastupitelů má ODS, 4 mandáty má ČSSD, po 3 křeslech obsadí SPD a také Trikolóra-Soukromníci-Nezávislí.

link na stránku

Hejtman Čunek zkontroloval spravedlnost odměn v Kroměřížské nemocnici

ZLÍN - S ohledem na informace uvedené v článku Kroměřížského deníku zveřejněného v úterý 3. listopadu pod názvem „Odměnu za odvedenou práci získali jen aktivní pracovníci, obhajuje přerozdělení ředitel nemocnice“, požádal hejtman Jiří Čunek ředitele Kroměřížské nemocnice Petra Liškáře o zpracování přehledu vyplacených odměn pro zdravotnický i nezdravotnický personál během první vlny koronaviru.

link na stránku

Do nemocnic byly dodány přístroje na kyslíkovou terapii pro pacienty s koronavirem

ZLÍN – Pracovníci krajského krizového štábu převzali v pátek 6. listopadu podvečer zásilku třinácti speciálních přístrojů pro vysokoprůtokovou aplikaci kyslíku (zkratka HFNO - High Flow Nasal Oxygenation).

link na stránku