ÚvodAktuality Zlínský kraj

Zlínský kraj

Kraj radil zájemcům, jak správně vyplňovat žádosti o dotace

ZLÍN – Seminář, který zájemcům přiblížil problematiku správného vyplnění žádosti o dotace na kulturní aktivity a akce, uspořádal ve středu 22. ledna Odbor kultury a památkové péče Zlínského kraje. Na podporu kulturních aktivit kraj v letošním roce vyčlenil částku 5 milionů korun.

link na stránku

Zdravotničtí záchranáři mají sedm nových vozů včetně dvou speciálních

ZLÍN – Sedm nových sanitních vozidel za celkem 24 milionů korun dnes slavnostně převzala Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Vedle klasické obnovy vozového parku, kdy byla pořízena tři sanitní vozidla typu „C“, označované též jako mobilní jednotky intenzivní péče, a dvě vozidla pro setkávací systém rendez-vous, se zdravotničtí záchranáři dočkali také dvou úplných novinek. První z nich je mobilní operační středisko, druhou speciální vozidlo pro zvládnutí mimořádných událostí. Nové vozy si dnes při

link na stránku

Seminář poradil, jak správně vyplnit žádost o dotace na sociálně zdravotní aktivity

ZLÍN – Jak správně vyplnit žádost o dotace z krajského programu na podporu sociálně zdravotních aktivit, poradili zaměstnanci krajského úřadu všem, kdo využili této příležitosti při metodickém semináři, který Zlínský kraj uspořádal z iniciativy radní Michaely Blahové. Žádosti o dotace mohou zájemci podávat na krajský úřad od 20. ledna do 10. února.

link na stránku

Kraj zveřejnil koncepci rodinné politiky, kterou schválilo zastupitelstvo

ZLÍN – Zlínský kraj zveřejnil na svých webových stránkách Koncepci rodinné politiky pro období 2020-2022, kterou schválilo krajské zastupitelstvo při svém prosincovém jednání.

link na stránku

Radní podpořili obnovu turistického značení

ZLÍN – Rada Zlínského kraje doporučila krajským zastupitelům ke schválení dotaci ve výši 448 600 korun pro Klub českých turistů oblast Valašsko a Chřiby. Klub částku vyžije na obnovu a údržbu turistického značení.

link na stránku

Národní strategii BESIP splnily pouze dva kraje, Zlínský kraj je jedním z nich

ZLÍNSKÝ KRAJ – V roce 2019 bylo na silnicích ve Zlínském kraji usmrceno 19 a těžce zraněno 120 osob. U obou statistik se jedná o historické minimum. Zlínskému kraji se tak společně s Karlovarským krajem (jako jediným dvěma krajům) podařilo naplnit cíle stanovené Národní strategií bezpečnosti silničního provozu 2011–2020 (NSBSP). Vyplývá to z údajů zveřejněných Centrem dopravního výzkumu (viz tabulka níže).

link na stránku

Vloni bylo zrekonstruováno téměř 20 kilometrů krajských silnic

ZLÍNSKÝ KRAJ – Co se podařilo rekonstruovat na krajské silniční síti v uplynulém roce 2019? Zlínský kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) dokončil 18 rekonstrukcí silnic a mostů o celkové délce téměř 20 kilometrů a v hodnotě 323 milionů korun.

link na stránku

Potvrzeno: Zlínský kraj v soutěži na autobusové dopravce nepochybil, může uzavřít smlouvy

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj může uzavřít smlouvy s vítězi soutěže na linkové autobusové dopravce pro období deseti let, kterou vloni na jaře u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zablokovala společnost BusLine LK. Předseda ÚOHS totiž zamítl i rozklad podaný touto firmou. Ta se přitom paradoxně soutěže vůbec nezúčastnila.

link na stránku

Kraj podpoří záchranu zraněných živočichů a přispěje na pořádání oblíbených zemědělských akcí

ZLÍN – Rada Zlínského kraje schválila dotaci ve výši 150 tisíc korun Záchranné stanici pro volně žijící živočichy v Bartošovicích, částkou 120 tisíc korun podpoří akci Zemědělská výstava Kroměříž, kterou pořádá Okresní agrární komora Kroměříž.

link na stránku

Zlínský kraj se zapojí do projektu na podporu potravinové soběstačnosti regionu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlepšení potravinové soběstačnosti regionů by měl výrazně napomoci mezinárodní projekt, do kterého se zapojí Zlínský kraj. Zaměřen bude na podporu rozvoje a posílení prostředníků (tzv. food hub) mezi místními zemědělci a zákazníky formou rozvoje krátkých dodavatelských potravinových řetězců.

link na stránku

Kraj má v Programu na obnovu památek vyčleněno 6 milionů korun

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rámec Programu na podporu stavební obnovy a restaurování kulturních památek a památek místního významu pro letošní rok projednali krajští radní a doporučili zastupitelstvu jeho schválení. Kraj má pro tento program vyčleněno celkem 6 milionů korun.

link na stránku

Zlínský kraj usiluje o rozšíření informačního centra Baťova institutu

ZLÍN – Investiční záměr na modernizaci recepce budovy 14, která zajistí lepší informovanost o kulturních aktivitách institucí sídlících ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU, dnes schválili krajští radní. Celkové náklady na realizaci projektu činí 2,28 milionu korun, s tím, že polovinu by měla okrýt dotace.

link na stránku

Kraj chce přispět na památník, který připomene návštěvu Jana Pavla II. na Velehradě

ZLÍNSKÝ KRAJ – Památník, který bude připomínkou návštěvy papeže Jana Pavla II. na Velehradě v dubnu 1990, plánuje vybudovat obec Tupesy. Zlínský kraj jí na to hodlá finančně přispět. Krajští radní dnes doporučili zastupitelům schválit přidělení dotace obci ve výši 500 tisíc korun.

link na stránku

Hejtmanství podpoří hasiče, horskou službu i Český červený kříž

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací ve výši 2,5 milionu korun složkám Integrovaného záchranného systému (IZS) schválila krajská rada. Dotace v letošním roce obdrží Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – konkrétně všechna jeho čtyři okresní sdružení v kraji (dohromady 2,1 milionu korun), dále Horská služba ČR (200 tisíc korun), Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje (150 tisíc korun) a oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín (50 tisíc korun).

link na stránku

Krajská nemocnice T. Bati je opět v zisku

ZLÍNSKÝ KRAJ – Z výsledků hospodaření nemocnic Zlínského kraje za prvních 11 měsíců loňského roku vyplývá, že k 30. listopadu 2019 dosáhly čtyři nemocnice vlastněné Zlínským krajem celkového kladného výsledku ve výši 79,7 milionu korun a jejich celkový čistý obrat činil 5,298 miliardy korun.

link na stránku

Upozornění pro cestující využívající železniční dopravy

Správa železnic České republiky upozorňuje cestující, že v roce 2020 budou probíhat rozsáhlé výlukové činnosti v železničním uzlu Přerov a cestujícím se omlouvá za případné komplikace.

link na stránku

Výtěžek akce Dobrý skutek za starý mobil pomůže Centru Áčko z Valašského Meziříčí

ZLÍN – Darovací šek na částku 21 400 korun, která je výtěžkem charitativně – sběrové akce Dobrý skutek za starý mobil, převzala v úterý 14. ledna ředitelka příspěvkové organizace Centrum Áčko Pavla Vráblová. Slavnostní předání v sídle Zlínského kraje se uskutečnilo za účasti radní Margity Balaštíkové, zodpovědné za oblast životního prostředí a zemědělství, a zástupce společnosti ASEKOL a.s. Daniela Hladilína.

link na stránku

Zimní olympiáda dětí a mládeže je za dveřmi, výprava Zlínského kraje čítá 104 členů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 76 mladých sportovců, 26 trenérů a 2 vedoucí čítá výprava, která bude Zlínský kraj reprezentovat na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. Ty se uskuteční od 19. do 24. ledna 2020 v Karlovarském kraji. Sportovní ošacení, akreditační karty, informační brožury i veškeré potřebné organizační informace k olympiádě předali včera trenérům na krajském úřadě pracovníci odboru školství, mládeže a sportu. Mezi trenéry zavítal také krajský radní Miroslav Kašný, který má ve své

link na stránku

Zima je zatím k silničářům milosrdná

ZLÍNSKÝ KRAJ – Řidiči si libují. Zima je zatím velmi mírná, v nižších polohách bez sněhu. Výkony při zimní údržbě silnic byly do konce prosince, ale i v první lednové dekádě, podstatně nižší než dlouhodobý průměr.

link na stránku

Most v Hrachovci snese větší zátěž, už se po něm jezdí

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pro motoristy je od prosince otevřen opravený most přes Rožnovskou Bečvu ve Valašském Meziříčí-Hrachovci. Investorem byl Zlínský kraj.

link na stránku