ÚvodAktuality Zlínský kraj

Zlínský kraj

Baťův mrakodrap nabízí výstavu fotografií rozmanité krajiny napříč kontinenty

ZLÍN – I ten, kdo zůstává o prázdninách doma, si může dopřát cestovatelský zážitek a uvidět kus světa prostřednictvím výstavy fotografií Miroslava Holešovského, která je do 14. srpna ve všedních dnech k vidění ve třetí etáži Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje.

link na stránku

Novou kvalitu získá průjezdní úsek silnice v Rokytnici

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na více než jeden kilometr rekonstruované silnice se mohou těšit obyvatelé Rokytnice na Slavičínsku. Práce silničářů zde začaly již v červnu a potrvají do podzimního období. Pro automobily do hmotnosti 7,5 tuny včetně autobusů a vozidel IZS zde platí částečná uzavírka se světelnou signalizací, pro těžší vozidla je vyznačena objízdná trasa.

link na stránku

Czech Ensemble Baroque uvede oratorium Saul s Adamem Plachetkou

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vrcholné oratorium Georga Friedricha Händela Saul zaznělo poprvé v Královském divadle v Londýně roku 1739. O 280 let později, 29. července 2019, zazní na nádvoří holešovského zámku v provedení Czech Ensemble Baroque se sólistou Metropolitní opery New York Adamem Plachetkou, kontratenoristou Piotrem Olechem, sopranistkou Natalií Rubis, tenoristou Krystianem Adamem a dalšími renomovanými pěvci včetně dvou mladých umělců, pocházejících přímo ze Zlínského kraje – sopranistkou Kristýnou Vylíčilovo

link na stránku

Rada podpořila dvěma miliony korun téměř stovku projektů v oblasti mládeže a sportu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rozdělení 2 milionů korun mezi celkem 98 jednorázových projektů v oblasti mládeže a sportu odsouhlasila Rada Zlínského kraje. Jedná se o finanční prostředky z dotačního programu, který kraj pro tyto účely vyhlásil. Přidělení části z nich musí ještě schválit také krajští zastupitelé.

link na stránku

U vsetínského Albertu se vybuduje nová okružní křižovatka

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ředitelství silnic Zlínského kraje a město Vsetín jsou investory nové okružní křižovatky ve Vsetíně. Vznikne v ulici Generála Klapálka v místě odbočení k hypermarketu Albert.

link na stránku

Další investice ŘSZK míří do Hřivínova Újezdu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Za 4,3 milionu korun opraví stavební firma pro Ředitelství silnic Zlínského kraje úsek silničního průtahu v Hřivínově Újezdě o délce 380 metrů. Oprava vozovky bude probíhat za částečné uzavírky, kdy bude doprava vedena střídavě jedním jízdním pruhem a řízena světelnou signalizací.

link na stránku

Manželé Paříkovi byli vyznamenáni za obnovu křížové cesty na Svatém Hostýně

ZLÍNSKÝ KRAJ – Závěr Národní poutě ve Velehradě každoročně patří udělování vyznamenání České biskupské konference několika výjimečným osobnostem. V letošním roce byli poctěni Děkovným uznáním za rekonstrukci a technologické řešení obnovy Koehlerovy křížové cesty na Svatém Hostýně sochaři Vojtěch a Passionaria Paříkovi z Prahy

link na stránku

Celostátní ocenění „Nositel tradice lidového řemesla“ poputuje i v letošním roce do Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Také v roce 2019 byl Zlínský kraj a jeho mistři řemesla úspěšní. Ocenění ministra kultury ČR „Nositel tradice lidového řemesla“ získají další místní řemeslníci.

link na stránku

KDO a KDE ukáže rozmanitost Zlínského kraje?

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ochutnávky a prodej regionálních potravin, umění mistrů lidových řemesel, hudební vystoupení, ukázky Integrovaného záchranného systému, prezentace středních škol, projížďky v kočáru s koňmi, výstavy, fotokoutek, soutěže, dopravní hřiště pro děti – to vše a mnoho dalšího čeká na návštěvníky na letošním Dni Zlínského kraje. Jeho jubilejní 10. ročník uspořádá Zlínský kraj v sobotu 21. září ve Zlíně.

link na stránku

Jak chutná Zlínsko?

ZLÍNSKÝ KRAJ – Agrární komora Zlín spolu se Zlínským krajem uspořádala již čtrnáctý ročník soutěže o nejlepší potravinářské výrobky Zlínského kraje. Do soutěže Perla Zlínska 2019 se v letošním roce přihlásilo 139 výrobků od 40 žadatelů z našeho regionu. Ocenění a certifikáty o kvalitě svého produktu si přijde převzít 15 zástupců firem 21. září 2019 – při příležitosti Dne Zlínského kraje z rukou hejtmana Zlínského kraje.

link na stránku

Vinaři, přihlaste se do soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA“!

ZLÍNSKÝ KRAJ – Do 31. července 2019 mohou vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatnička přihlásit vzorky svých vín do soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA". Jedná se již o 12. ročník regionálního ocenění vín ve Zlínském kraji, jehož vyhlašovateli jsou Agrární komora Uherské Hradiště a Zemědělský svaz ČR, územní organizace Uherské Hradiště. Akce se uskuteční za finanční podpory Zlínského kraje a pod záštitou hejtmana Jiřího Čunka a radní Margit Balaštíkové.

link na stránku

Baťův mrakodrap bude 18. července z technických důvodů pro veřejnost uzavřen

ZLÍNSKÝ KRAJ – Budova Baťova mrakodrapu, v níž sídlí Krajský úřad Zlínského kraje a Finanční úřad pro Zlínský kraj, zůstane ve čtvrtek 18. července po celý den pro veřejnost uzavřena. Důvodem je plánovaná odstávka vody ze strany dodavatele v důsledku prováděných oprav a revizí.

link na stránku

Ve Zlíně se hovořilo o virtuální a rozšířené realitě

ZLÍN – Virtuální a rozšířená realita byla hlavním tématem akce, kterou včera ve Zlíně uspořádalo Technologického inovační centrum s podporou Zlínského kraje a regionální kanceláře agentury Czechinvest.

link na stránku

Baťův mrakodrap láká na zmodernizované expozice, na terase vznikla zcela nová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Expozice v 2., 8. a 16. etáži Baťova mrakodrapu přibližující nejen historii této budovy, ale také fenomén firmy Baťa a s ním spojený dynamický rozvoj Zlína na přelomu a v první polovině 20. století, prošly v uplynulých měsících výraznou obnovou a doplněním. Návštěvníkům se tak nyní otevírají v nové, atraktivnější podobě. Vytvořen zde byl ucelený prohlídkový okruh budovou s jednotným informačním a orientačním systémem. Modernizace expozic, jejímž hlavním projektantem byl architekt Petr Všetečk

link na stránku

Zlínský kraj úspěšně dokončil revitalizaci Baťova mrakodrapu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Veškeré stavební práce na revitalizaci Baťova mrakodrapu trvající rok a půl byly k 30. červnu úspěšně dokončeny. Investorem byl Zlínský kraj, jenž má v této památkově chráněné budově své sídlo.

link na stránku

Model Zlína na terase mrakodrapu byl vyroben technikou známou již ve starověkém Egyptě

ZLÍN – Model Zlína z litého bronzu znázorňující podobu města z počátku 50. let minulého století je součástí nově vytvořené expozice na terase Baťova mrakodrapu v 16. etáži. Model, jenž navrhla kancelář pro architekturu a design ellement architects s.r.o. v čele s autorizovanou architektkou Jitkou Ressovou, byl odlit v umělecké slévárně z Horní Kalné u Vrchlabí, která vyrábí díla z bronzu pro celý svět.

link na stránku

Zlínský kraj zahajuje jednání o dočasném zajištění dopravní obslužnosti kraje veřejnou linkovou dopravou

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zahájení veřejné zakázky formou jednacího řízení bez uveřejnění na dočasné zajištění dopravní obslužnosti Zlínského kraje veřejnou linkovou dopravou schválili krajští radní.

link na stránku

Kdo proplatí škody způsobené medvědem na včelstvech a úlech?

ZLÍNSKÝ KRAJ – Náhradu škod, které na přelomu letošního dubna a května způsobil medvěd hnědý na včelstvech a úlech, vyplatí krajský úřad dvěma žadatelům ze Vsetínska. Souhrnná výše škod dosáhla 31 000 korun.

link na stránku

Radní schválili dva nové investiční záměry v dopravě

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dvě stavební akce na krajské silniční síti za celkem 33 milionů korun schválili radní Zlínského kraje. Jde o rekonstrukci silnice v Sazovicích a přestavbu propustku na nový most v Mikulůvce.

link na stránku

21. budovu čeká modernizace vnitřních i venkovních prostor

ZLÍNSKÝ KRAJ – Výměna venkovního osvětlení kolem budovy 21 a modernizace osvětlení v budově samotné, oprava fasády a oplechování střechy, rekonstrukce vzduchotechnických jednotek. To jsou nutné opravy, které se budou provádět v budově sídla krajského úřadu. Rada Zlínského kraje pro tyto akce schválila zahájení projektové přípravy a investiční záměr na výměnu a modernizaci osvětlení.

link na stránku