ÚvodAktuality Zlínský kraj

Zlínský kraj

Archeolog Muzea regionu Valašsko zkoumá náměstí ve Valašském Meziříčí. Objevil barokní dlažbu a konstrukci ze 14. století

První zajímavé výsledky přinesl záchranný archeologický průzkum, který provádí Muzeum regionu Valašsko v rámci revitalizace náměstí ve Valašském Meziříčí. Archeolog Samuel Španihel odkryl zachovalou barokní dlažbu a zatím neznámý objekt, jenž by mohl pocházet ze 14. století. Práce budou pokračovat až do července roku 2022.

link na stránku

Zemřel valašský zpěvák, herec a výtvarník František Segrado

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve věku 66 let zemřela v sobotu 24. července výrazná umělecká osobnost spjatá se Zlínským krajem – zpěvák, herec a výtvarník František Segrado.

link na stránku

Očkování bez předchozí registrace bude možné i ve Vsetíně

Očkování bez předchozí registrace a rezervace termínu bude od středy 28. července 2021 možné také ve Vsetíně. Pro zájemce starší šestnácti let bude dostupné každý všední den od 8.00 do 14.00 hodin, dospělí (starší osmnácti let, 18+) si budou moci vybrat mezi dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer a jednodávkovou vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson.

link na stránku

Střecha luhačovického internátu poškozená vichřicí bude do konce srpna opravena

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rekonstrukci střechy internátu Střední odborné školy Luhačovice schválili krajští radní. Střecha byla poškozena řáděním větrného živlu ve čtvrtek 24. června.

link na stránku

Velkokapacitní očkovací centrum v PSG aréně ve Zlíně bude v provozu do 15. srpna

Zlínské velkokapacitní očkovací centrum v PSG aréně ukončí provoz za 24 dní. Zájemci, kteří chtějí být očkovaní oběma dávkami ve sportovní hale, se sem musí na očkování první dávkou dostavit nejpozději tuto neděli. S ohledem na to mění očkovací centrum otevírací dobu. „Po dohodě všech stran jsme stanovili termín na polovinu srpna. Zohlednili jsme při tom důležitost a dostupnost očkování, současně jsme chtěli umožnit dětem co nejdříve sportovat. Tak, jak jsme to na začátku slíbili,“ vysvětlil hejtman Zlínsk

link na stránku

Očkovací místo v Luhačovicích prodlužuje otevírací dobu

Možnost očkovat se bez předchozí registrace ve Zlínském kraji zatím využilo 297 lidí. Včera si pro vakcínu bez objednání přišlo 137 zájemců, dnes 160.

link na stránku

Ve Zlínském kraji bylo bez objednání naočkováno 137 lidí

První den možnosti očkování bez předchozí registrace využilo ve Zlínském kraji 137 lidí. Očkování probíhalo ve Zlíně, Luhačovicích i Uherském Hradišti plynule, fronty se netvořily.

link na stránku

Na Informační telefonní linku Zlínského kraje se obraceli i lidé ze zahraničí

Od ledna do července zodpovídali pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje dotazy týkající se očkování proti covid-19. Úředníci pomohli více než 13 tisícům volajících a zajistili termín očkování např. pro fotografa, který díky nim vyrazil fotit na Olympijské hry do Tokia.

link na stránku

Radní schválili investiční akce v dopravě za více než 115 milionů korun

ZLÍNSKÝ KRAJ – Tři nové investiční záměry v oblasti dopravy schválila Rada Zlínského kraje. Jde o akce za 115,3 milionu korun na silnicích II. a III. třídy, které má kraj ve svém vlastnictví. Zajišťovat je bude Ředitelství silnic Zlínského kraje, příspěvková organizace kraje.

link na stránku

Ve Zlínském kraji se budou moci lidé očkovat proti covid-19 i bez registrace

Ve Zlíně, v Luhačovicích a v Uherském Hradišti bude možné se od středy 21. července nechat očkovat proti covid-19 bez předchozí registrace. Bez objednání se budou moci zájemci nechat očkovat v pracovních dnech v době od 8 do 15 hodin.

link na stránku

Kraj uspořádal seminář o dluhovém poradenství

Cílem semináře bylo seznámení pracovníků, kteří se věnují lidem v nepříznivé finanční situaci, se změnami v exekučním řádu a insolvenčním zákoně.

link na stránku

Benefiční akce Korunky Luhačovice vynesla více než milion korun

Lázeňská kolonáda v Luhačovicích ožila v sobotu 17. července velkou benefiční akcí, kterou připravil za podpory Zlínského kraje spolek KORUNKA LUHAČOVICE. Díky akci Luhačovice – město zdraví a módy se podařilo vybrat více než milion korun.

link na stránku

Zlínský kraj pokračuje v realizaci projektu Digitální technická mapa

Digitální technická mapa navazuje na projekt Jednotná digitální technická mapa, který ve Zlínském kraji funguje od roku 2003. Stávající data budou upravena podle nové legislativy a budou doplněna chybějící území. Bude také potřeba doměřit dopravní a technickou infrastrukturu v majetku kraje či obcí, která dosud zaměřena nebyla. Rada Zlínského kraje řešila smlouvu s obcemi o spolupráci při realizaci projektu.

link na stránku

Ve Zlínském kraji má ukončené očkování proti covid-19 více než 200 tisíc osob

Očkování i nadále probíhá v očkovacích centrech, kam je možné se registrovat jednoduše a rychle přes https://registrace.mzcr.cz/. Čekací doba na očkování je aktuálně nanejvýš týden od provedení registrace. Ode dneška nově zaregistrovaní dostanou termín druhé dávky 21 dní po první dávce. K dnešnímu dni je covid pozitivní pacient jen v KNTB.

link na stránku

Předseda vlády Andrej Babiš navštívil Zlínský kraj. Jednal s hejtmanem i starosty obcí z okolí Vrbětic

Zlínský kraj navštívil ve středu 14. července předseda vlády ČR Andrej Babiš. V doprovodu krajské delegace zavítal do areálu ve Vrběticích, jednal se starosty obcí dotčených výbuchy v roce 2014 a prohlédl si zlínskou společnost SPUR a.s.

link na stránku

Kraj přispěje na údržbu zvláště chráněných území

Mezi vlastníky luk v chráněných oblastech kraj rozdělí více než 729 tisíc korun. Výše finančního příspěvku pro jednotlivé vlastníky nebo nájemce pozemků je ovlivněna pracností údržby.

link na stránku

Úprava silnice I/55 v Kunovicích zajistí bezpečnější a plynulejší provoz

Plynulost a větší bezpečnost silničního provozu by měly zajistit rekonstrukce a částečné rozšíření silnice I/55 v průtahu městem Kunovice. Ředitelství silnic a dálnic ČR tady za přítomnosti hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše zahájilo stavbu v pondělí 12. července. Hotovo by mělo být v příštím roce.

link na stránku

Zlínský kraj má nejméně nakažených s covid-19 v České republice

Incidenční číslo v kraji kleslo na 2,2. V boji proti covid-19 pomáhá očkování, ke kterému se mohou přes odkaz https://registrace.mzcr.cz/ hlásit zájemci od 12 let. Volné termíny na očkování jsou aktuálně od 2 do 7 dnů od registrace.

link na stránku

Starou školu proměnili v komunitní centrum. Slavnostního otevření v Hostětíně se zúčastnil i hejtman Zlínského kraje

Nové komunitní centrum Stará škola slavnostně otevřeli za přítomnosti hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše ve čtvrtek 1. července v Hostětíně.

link na stránku

Návštěvníci Muzea Kroměřížska se mohou těšit na novou expozici plnou fantazie a další novinky

Muzeum Kroměřížska vstoupilo do letošní turistické sezony s několika novinkami. K těm nejzásadnějším patří otevření nové expozice Poklady staré půdy, znovuotevření expozice Historie ukrytá pod dlažbou města, instalace nových interaktivních prvků ve stálé expozici a výstavách, zavedení bonusového vstupného a vytvoření nových webových stránek.

link na stránku