ÚvodAktuality Zlínský kraj

Zlínský kraj

V Baťově mrakodrapu se školili kariéroví poradci

ZLÍNSKÝ KRAJ – V úterý 25. ledna se v Baťově mrakodrapu, sídle Zlínského kraje, uskutečnila vzdělávací akce z oblasti kariérového poradenství zaměřená na školní klima a specifika jednotlivých skupin žáků. Dvěma desítkám pedagogických pracovníků škol Zlínského kraje i účastníkům z odborné veřejnosti přednášel Karel Opravil, speciální pedagog, poradce pro oblast komunikace, výchovných obtíží dětí a mládeže a expert na klima sboroven a školních tříd.

link na stránku

Střední škola - COPT Uherský Brod má novou CNC dílnu, s pořízením vybavení za 5 milionů pomohl kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nová CNC dílna byla včera slavnostně otevřena na Střední škole - Centru odborné přípravy technické Uherský Brod. Díky projektu realizovanému Zlínským krajem sem byly pořízeny nové CNC obráběcí centrum, dva lasery a další strojní vybavení, nástroje i související software v celkové hodnotě přes 5 milionů korun.

link na stránku

Hejtman hovořil s oblastním ředitelem Správy železnic o chystaných železničních stavbách

ZLÍNSKÝ KRAJ – Aktuálně připravované železniční stavby ve Zlínském kraji byly hlavním tématem setkání hejtmana Radima Holiše a Jiřího Macha, ředitele oblastního ředitelství Správy železnic Ostrava, které se dnes uskutečnilo na krajském úřadě. Řeč byla například o projektu zdvojkolejnění trati Otrokovice-Zlín-Vizovice. Hejtman ředitele Jiřího Macha ujistil o maximální podpoře a spolupráci ze strany Zlínského kraje při přípravě železničních staveb v regionu.

link na stránku

Rožnovská zemědělská střední škola má za sebou první etapu rekonstrukce, další začne ještě letos

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Střední škola zemědělská a přírodovědná v Rožnově pod Radhoštěm má za sebou první etapu kompletní stavební úpravy suterénu, v jejímž rámci byly zrekonstruovány šatny i skladové provozy kuchyně. Slavnostního otevření nových prostor školy, která je příspěvkovou organizací Zlínského kraje, se zúčastnil hejtman Radim Holiš, radní pro školství Zuzana Fišerová i radní pro investice Zbyněk Fojtíček.

link na stránku

Aktuální informace k epidemii covid-19 ve Zlínském kraji k 26. 1.

ZLÍNSKÝ KRAJ – V pondělí 24. ledna podstoupili žáci i zaměstnanci ve školách povinné antigenní testování. Testováno bylo 52 004 dětí, z nichž pozitivní výsledek testu vyšel u 1 352 z nich, a 9 645 zaměstnanců, u kterých se pozitivní test prokázal ve 132 případech. Karanténa se dotkla 626 škol, žádná však nebyla zatím uzavřena. Počet karantén všech dětí, žáků a dospělých osob ve školství je 15 973.

link na stránku

SMART aktivity, digitální technologie ve výuce, kariérové poradenství a rozvoj potenciálu každého žáka

ZLÍN - Zlínský kraj na počátku ledna zahájil realizaci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje III (KAP III). Jeho úkolem je zvýšení kvality vzdělávání ve středních školách, vyšších odborných školách a konzervatořích a v oblastech vzdělávání, které se přímo dotýkají regionálního trhu práce a inovací.

link na stránku

Startuje 20. ročník soutěže Stavba roku Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ - Do 18. března mohou investoři, projektanti a další účastníci výstavby posílat přihlášky do jubilejního 20. ročníku soutěže Stavba roku Zlínského kraje. Vyhlašovatelem soutěže je krajská organizace Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě. Akce se koná pod záštitou hejtmana Radima Holiše. Do soutěže mohou být přihlášena díla, která byla uvedena do provozu rozhodnutím stavebního úřadu v roce 2021.

link na stránku

Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje ve funkci jediného akcionáře Krajské nemocnice T. Bati, a. s. dnes odvolala z pozice předsedy a člena představenstva Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) doc. MUDr. Michala Filipa, Ph.D. Od 1. 2. 2022 jej v představenstvu KNTB nahradí Ing. Jan Hrdý, manažer Uherskohradišťské nemocnice a. s. (UHN). Následně si představenstvo zlínské nemocnice zvolí svého nového předsedu. Důvodem personální změny jsou plánované rozsáhlé investice v KNTB. Jan Hrdý má ve své dosavadní fun

link na stránku

Aktuální informace k epidemii covid-19 ve Zlínském kraji k 24. 1.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Epidemie covid-19 s nástupem rychle se šířící varianty Omikron významně sílí a nově nakažených přibývá. Pozitivní zprávou je, že počty pacientů s těžkým a komplikovaným průběhem zatím postupně klesají. Riziko vážného průběhu onemocnění covid-19 výrazně snižuje očkování posilovací dávkou, které mohou ode dneška podstoupit osoby a děti starší 12 let.

link na stránku

Aktuální informace k epidemii covid-19 ve Zlínském kraji

Epidemie v souladu s prediktivními modely o šíření varianty Omikron významně sílí a počty nově nakažených skokově rostou.

link na stránku

Film podpořený Zlínským krajem promítnou na Berlinale

ZLÍNSKÝ KRAJ - Mezinárodní filmový festival Berlinale, který začne 10. února, uvede ve světové premiéře českou komedii „Kdyby radši hořelo“ režiséra Adama Kolomana Rybanského. Film vznikl díky finanční podpoře Zlínského kraje, který přispěl částkou dva miliony korun.

link na stránku

V Integrované střední škole ve Valašském Meziříčí slavnostně otevřeli rekonstruovanou tělocvičnu

Nákladem 38 milionů modernizoval Zlínský kraj během osmi měsíců tělocvičnu a sociální zařízení ISŠ – COP ve Valašském Meziříčí. Prostory pro sportovní aktivity neslouží jen škole, ale také veřejnosti. VALAŠKÉ MEZÍŘÍČÍ - Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky ve Valašském Meziříčí uvedla do provozu nově rekonstruovanou tělocvičnu. Slavnostního otevření se za Zlínský kraj zúčastnila radní pro školství Zuzana Fišerová.

link na stránku

Kraj uvolnil dotace pro hasiče, záchranáře i Červený kříž

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rada Zlínského kraje schválila poskytnutí dotací 200 tisíc korun Hasičskému záchrannému sboru Zlínského kraje a stejnou částku – 200 tisíc – Horské službě ČR. Radní rovněž schválili dotaci 50 tisíc korun pro Oblastní spolek Českého červeného kříže.

link na stránku

Zítra se uskuteční protestní akce zemědělců, na silnice I. třídy vyjedou traktory

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj upozorňuje veřejnost, že ve čtvrtek 20. ledna proběhne od 12:05 hodin protestní akce organizovaná Agrární komorou České republiky. Zemědělské podniky vyšlou své traktory na silnice I. třídy.

link na stránku

Zimní olympiáda dětí a mládeže bude i v příštím roce s účastí sportovců ze Zlínského kraje

Účast reprezentace Zlínského kraje na Hrách X. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky schválili krajští radní spolu s výdaji ve výši 1,37 milionu korun. Olympiáda díky své jedinečné atmosféře dokáže děti ve sportu dále motivovat.

link na stránku

Hejtman navštívil Karolínku, prvního občánka letošního roku

ZLÍNSKÝ KRAJ – Hejtman Radim Holiš navštívil ve středu 19. ledna rodinu v Halenkovicích, aby jí pogratuloval k narození Karolíny. Ta je letošním prvním občánkem Zlínského kraje, na svět přišla čtyři hodiny po silvestrovské půlnoci, v Uherskohradišťské nemocnici. Vážila tehdy 2,68 kilogramu a měřila 49 centimetrů. Po dvou týdnech v pohodlí domova nabývá na váze a má se čile k světu.

link na stránku

Seminář poradil, jak žádat o krajské dotace na kulturní akce

Oddělení kultury krajského úřadu uspořádalo pro zájemce o dotace metodický seminář, v němž se žadatelé dozvěděli, jak správně postupovat při podávání žádostí včetně toho, jak správně vyplnit formulář. Samotný příjem žádostí se uskuteční v termínu od 21. do 31. ledna. Na kulturní akce regionálního významu je letos připraveno 5 milionů korun.

link na stránku

Kvůli vysoké nemocnosti řidičů jsou dočasně zrušeny 4 autobusové spoje

Z důvodu zhoršující se pandemické situace nemoci covid-19 a s tím souvisejícím nedostatkem řidičů u autobusových dopravců budou od zítra dočasně zrušeny 4 spoje.

link na stránku

Kavárna na terase nejvyšší zlínské budovy je k pronájmu

Kavárna s jedinečným výhledem na Zlín a okolí na terase nejvyšší zlínské budovy je k pronájmu. Zájemci se mohou hlásit do 1. února a využít tak příležitosti provozovat kavárnu na tomto exkluzivním místě.

link na stránku

Nominujte inspirativní pracovníky ve školství na ocenění

Zlínský kraj vyzývá veřejnost k podání návrhů na ocenění pracovníků ve školství. Návrhy je možné na krajský úřad zaslat do 16. února. Oceněním chce kraj vyzdvihnout profesionální a lidské kvality učitelů, vychovatelů a dalších pracovníků ve školství.

link na stránku