ÚvodAktuality Zlínský kraj

Zlínský kraj

V Kunovicích řidiči nově jezdí po zrekonstruovaném průtahu

Větší bezpečnost i komfort přinese řidičům nově zrekonstruovaný průtah Kunovic. Ten byl dnes slavnostně otevřen. Investorem stavby více než kilometrového úseku bylo Ředitelství silnic a dálnic ČR.

link na stránku

V Jalubí se lidé rozloučili s Kateřinou Habartovou

V chrámu Páně v Jalubí se v sobotu 6. srpna uskutečnilo rozloučení s Kateřinou Habartovou, zaměstnankyní odboru Kanceláře hejtmana Zlínského kraje, která zemřela při tragické události 28. července.

link na stránku

Kraj sbírá žádosti o kotlíkové dotace. Čas na jejich podání je do konce srpna

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od 14. června 2022, kdy byl spuštěn sběr žádostí o kotlíkové dotace, jich eviduje Zlínský kraj celkem 722. Poslední termín pro jejich předložení je 31. srpna 2022 do 17:00. Počet žadatelů zatím nedosahuje počtu lidí, kteří v první fázi vyplnili dotazníkový formulář, takzvanou „předžádost“. Tu od října 2021 vyplnilo celkem 3 424 lidí a kraj si tak mohl od Ministerstva životního prostředí zažádat o částku 455 550 000 Kč. Kotlíkové dotace se nyní zaměřují na nízkopříjmové domácnosti, kde jeden

link na stránku

Zlínský kraj navštívil místopředseda sněmovny

Do Zlínského kraje zavítal místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Jan Skopeček. S hejtmanem Radimem Holišem a dalšími členy Rady Zlínského kraje se setkal v Baťově mrakodrapu, sídle hejtmanství.

link na stránku

Srpnový Magazín 21 nabízí kromě aktuálních zpráv ze Zlínského kraje i možnost vyhrát lístky na Barumku

ZLÍNSKÝ KRAJ – „Chodit na úřad je přežitek. Vyřídit si doklady půjde do dvou let online,“ tvrdí krajský radní pro digitalizaci Jiří Jaroš v rozhovoru pro srpnové vydání Magazínu 21, který právě přichází do schránek obyvatel Zlínského kraje.

link na stránku

Rada kraje projednávala nová opatření ke zvýšení bezpečnosti na mrakodrapu

Rada Zlínského kraje se na svém jednání v pondělí 1. srpna zabývala zavedením nových opatření, která povedou ke zvýšení bezpečnosti na Baťově mrakodrapu.

link na stránku

V Zašové bylo slavnostně předáno ocenění Vesnice roku 2022

Slavnostní předání ocenění Vesnice roku Zlínského kraje 2022 se v pátek 29. července uskutečnilo ve vítězné obci Zašová. Starostovi obce Jiljímu Kubrickému zlatou stuhu za vítězství v soutěži předal ministr zemědělství Zdeněk Nekula společně s hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem. Ceny si převzali také zástupci dalších oceněných obcí.

link na stránku

Rada schválila opravy ve školách zřizovaných krajem

Ještě v letošním roce bude na Tauferově střední odborné škole veterinární Kroměříž opravena odborná učebna laboratorní techniky, na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické Uherské Hradiště projdou rekonstrukcí dva objekty WC a v areálu Středního odborného učiliště Uherský Brod na ulici Vazová se rekonstrukce dočká kanalizace.

link na stránku

Na Kroměřížsku probíhá archeologický výzkum unikátního žárového pohřebiště z doby římské, odhalil už řadu vzácných předmětů

Zbraně, šperky či jezdecké ostruhy, patřící s největší pravděpodobností germánským bojovníkům z dob markomanských válek, objevili odborníci mezi obcemi Rymice a Roštění na Kroměřížsku, kde aktuálně probíhá archeologický výzkum. Jak se ukázalo, nemá tato lokalita co do množství určitých typů předmětů ve střední Evropě obdoby. Výzkum finančně podpořil Zlínský kraj.

link na stránku

Ve Zlíně za měsíc odstartuje populární „Barumka“, kraj je jejím tradičním partnerem

Celkem 13 rychlostních zkoušek v celkové délce 202 km čeká jezdce na letošní Barum Czech Rally Zlín, která za měsíc odstartuje ve Zlíně. Vedle jejího několikanásobného vítěze Jana Kopeckého bude letos mezi největší favority patřit také mladý a talentovaný Erik Cais, který se zde skvěle předvedl už vloni. Tradičním partnerem „Barumky“ je Zlínský kraj, kromě finanční podpory poskytuje jejím organizátorům také potřebné zázemí.

link na stránku

Prázdninové muzejní aktivity – děti na galerijní hřiště, za templáři nebo v noci na hrad?

ZLÍNSKÝ KRAJ – Léto je ideální příležitostí pro kombinaci interiérových a venkovních aktivit. Řadu z nich nabízejí muzea, galerie i další kulturní organizace zřizované Zlínským krajem.

link na stránku

Tenisový klub Zlín se mezi českou tenisovou elitou neztratil

Až mezi českou tenisovou elitu se probojovalo družstvo mladších žáků Tenisového klubu Zlín, které tvoří také členové Krajské tenisové akademie Zlínského kraje. Druhé místo v dlouhodobé soutěži přeboru Jihomoravského kraje jim zaručilo vstupenku mezi dvanáctku nejlepších družstev nejmladší věkové kategorie v České republice. Navíc pořadatelstvím Mistrovství České Republiky družstev mladších žáků byl pověřen Zlín a v domácím prostředí se svěřenci Jiřího Svobody neztratili.

link na stránku

Hygienická stanice doporučuje nošení respirátorů v nemocnicích a sociálních službách

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje doporučuje poskytovatelům zdravotní péče a sociálních služeb zavedení používání respirátorů u svých zaměstnanců, pacientů a návštěv.

link na stránku

Hejtmanství navštívila tuniská velvyslankyně Yosra Souiden

ZLÍNSKÝ KRAJ – Velvyslankyni Tuniské republiky v ČR J.E. Yosru Souiden přijali v úterý 19. července v Baťově mrakodrapu hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a jeho náměstek David Vychytil. Setkání se zúčastnil také poslanec Marek Novák.

link na stránku

Zlínský kraj se připravuje na komunální a částečně i na senátní volby

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve dnech 23. a 24. září 2022 se uskuteční volby do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu Parlamentu České republiky (první kolo). Tento termín vyhlásil prezident republiky Miloš Zeman. Ve Zlínském kraji bylo ve 29 registračních úřadech podáno celkem 1040 kandidátních listin. Pracovníci těchto úřadů je nyní kontrolují, a pokud najdou určité nesrovnalosti, komunikují se zmocněnci volebních stran nebo s nezávislými kandidáty, kteří podali kandidátní listiny sami.

link na stránku

Krajská nemocnice T. Bati zprůhlednila hospodaření. Od Hlídače státu dostala chvalitebnou

Chvalitebnou známku „B“ za transparentnost a hospodaření s veřejnými prostředky obdržely Krajská nemocnice T. Bati a Krajský úřad Zlínského kraje. Zlínská nemocnice si tím výrazně zlepšila předchozí hodnocení. Vyplývá to z roční zprávy Hlídače státu za rok 2021.

link na stránku

Kraj zajistí větší bezpečnost areálu domova pro seniory v Loučce

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rada Zlínského kraje schválila investiční záměr na oplocení a instalování automatické příjezdové brány areálu Domova pro seniory Loučka, kde je poskytována i služba Domova se zvláštním režimem.

link na stránku

Krajské asistenční centrum zahájilo provoz v novém

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) zahájilo v pondělí 18. července provoz v centru Zlína, v bývalé hlavní bráně Svitu (budova č. 1) v ulici Jana Antonína Bati, v 2. nadzemním podlaží. Centrum je otevřeno tři dny v týdnu: v pondělí, ve středu a v pátek v čase od 8 do 15 hodin. Do asistenčního centra ve Zlíně přichází za současného provozu v průměru pět desítek lidí denně.

link na stránku

Člověk se musí zocelit nejen proti ranám pukem, říká v rozhovoru pro Magazín 21 Jiří Králík

Hejtman Radim Holiš předal na jaře ocenění vítězi ankety Osobnost roku 2021 ve Zlínském kraji významnému sportovci, který byl v roce 2010 uveden do Síně slávy českého hokeje. Je jím letošní sedmdesátník Jiří Králík, mistr světa z roku 1985, držitel stříbrné medaile ze ZOH 1984, nejlepší brankář mistrovství světa v letech 1982 a 1985, držitel Zlaté hokejky 1985. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně -technologickou fakultu ve Zlíně, později také trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Ka

link na stránku

Zástupci kraje, města i dalších organizací si ve Zlíně připomněli 90. výročí úmrtí Tomáše Bati

ZLÍNSKÝ KRAJ – Kytice na hrob Tomáše Bati na zlínském Lesním hřbitově položili v úterý 12. července zástupci Zlínského kraje, statutárního města Zlína, Nadace Tomáše Bati, Klubu absolventů Baťovy školy práce, Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a dalších organizací a uctili tak památku tohoto legendárního podnikatele u příležitosti 90. výročí jeho úmrtí. Tomáš Baťa zemřel při tragické letecké havárii v Otrokovicích 12. července 1932.

link na stránku