ÚvodAktuality Zlínský kraj

Zlínský kraj

Krajský Magazín 21 vychází v nové žluto-černé grafické podobě

ZLÍNSKÝ KRAJ – Červencové vydání krajského měsíčníku Magazín 21, které je v těchto dnech distribuováno do schránek všech domácností ve Zlínském kraji, vychází v nové grafické úpravě.

link na stránku

Ocenění Chuť Zlínského kraje poukáže na kvalitní regionální výrobky

Valašský frgál s borůvkami a tvarohem, Vepřový rillettes a Ovocné pyré jablko jsou výrobky vybrané na ocenění Chuť Zlínského kraje. To si výrobci převezmou na Dni Zlínského kraje 1. října, kde budou moci své produkty nabídnout návštěvníkům.

link na stránku

Hejtman Radim Holiš a náměstkyně Hana Ančincová popřáli Ludmile Krejčiříkové k 101. narozeninám

ZLÍNSKÝ KRAJ – S kyticí a dárkovým košem navštívil hejtman Radim Holiš se svou statutární náměstkyní Hanou Ančincovou klientku Domova pro seniory ve Zlíně – Burešově Ludmilu Krejčiříkovou, která před několika dny oslavila 101. narozeniny.

link na stránku

Zastupitelé 144 miliony korun podpořili devět projektů obcí s rozšířenou působností

Finančně pomoci obcím s rozšířenou působností realizovat jejich důležité projekty, na které by jinak složitě sháněly peníze, je smyslem dotační podpory, s níž letos nově přišel Zlínský kraj. Krajští zastupitelé už podpořili prvních devět projektů, a to celkovou sumou 144 milionů korun. Celkem má kraj na tuto podporu vyčleněno 245 milionů korun, další svoje projekty mohou ORP předkládat až do roku 2024.

link na stránku

Zastupitelé schválili zákonodárnou iniciativu i řadu dotací, také projednali investiční záměry nemocnic

ZLÍNSKÝ KRAJ – Devětadvacet bodů plus bod „Různé“ projednali zastupitelé Zlínského kraje na svém 12. zasedání, které se uskutečnilo 27. června ve Zlíně.

link na stránku

Do průmyslové zóny v Holešově míří dva noví investoři

Volné parcely ve Strategické průmyslové zóně v Holešově obsadí dvě nové firmy: výhradní dovozce produktů kojeneckého sortimentu Baby Group a společnost fgFORTE zaměřená na vývoj a výrobu solárních baterií, UPS systémů, manipulační techniky a čisticích strojů.

link na stránku

Titulem Nejlepší starostka se pyšní Libuše Bídová z Nezdenic

Nejlepší starostkou volebního období 2018 – 2022 ve Zlínském kraji je Libuše Bídová z Nezdenic. Soutěž pořádá každé čtyři roky Svaz měst a obcí ČR a hodnotí úspěšné výsledky představitelů samosprávy. K úspěchu jí včera pogratulovali hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a náměstek Lubomír Traub.

link na stránku

Zlínský kraj pracuje na ePortálu. Díky němu už lidé nebudou muset na úřad

Do dvou let by měl být spuštěn ePortál Zlínského kraje, který lidem, starostům a firmám zjednoduší vyřizování administrativy na krajském úřadě a ve zřizovaných organizacích kraje. Vybavit na dálku bez nutnosti fyzické návštěvy úřadu půjde kolem stovky formulářů. Podle radního pro digitalizaci Jiřího Jaroše jde o jedinečný systém, který zatím nefunguje v žádném jiném kraji.

link na stránku

Zastupitelstvo schválilo závěrečný účet za rok 2021, Zlínský kraj vloni hospodařil s přebytkem 203 milionů korun

Kladným výsledkem skončilo hospodaření Zlínského kraje v loňském roce, kraj dosáhl přebytku 203 milionů korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu kraje za rok 2021, který schválili zastupitelé. Při přezkoumání hospodaření Zlínského kraje za rok 2021 Ministerstvem financí nebyly zjištěny žádné chyby a nedostatky.

link na stránku

Zastupitelé schválili dotaci pro divadla i na Národní cyrilometodějskou pouť

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zastupitelé Zlínského kraje schválili individuální podporu ve výši 2,1 milionu korun pro každé z obou profesionálních divadel regionu: Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště. Rovněž odhlasovali dotaci 300 tisíc korun na Liturgickou slavnost sv. Cyrila a Metoděje, která je součástí Národní pouti na Velehradě 5. července.

link na stránku

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině se bude stěhovat do nových prostor

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU), které sídlí v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, upraví s koncem nouzového stavu svoji provozní dobu. S ohledem na stále se snižující počty příchozích uprchlíků bude od 1. července KACPU otevřeno pouze tři dny v týdnu. Od 18. července se pak centrum přestěhuje do centra města. První dva červencové týdny, tedy od 1. do 15. července, bude KACPU otevřeno v pondělí, ve středu a v pátek v čase od 8 do 15 hodin. Ve státní svátek 6. července bude centrum

link na stránku

Poutníci se vydali z Velehradu do Nitry, pěšky zdolají 200 kilometrů

Putování z Velehradu do Nitry po Cyrilometodějské stezce v pondělí zahájilo přes dvacet poutníků, které od dvě stě kilometrů dlouhé cesty neodradilo ani horké letní počasí. Několikadenní pouť ke cti sv. Cyrila a Metoděje poutníci zakončí ve starobylé Nitře na Slovensku.

link na stránku

Zastupitelé podpořili změny v krajských organizacích poskytujících sociální služby

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští zastupitelé schválili změny ve struktuře krajských příspěvkových organizací poskytujících v regionu sociální služby - s účinností od 1. ledna 2023. Jednak dojde ke sloučení Dětského centra Zlín a Centra poradenství pro rodinné a partnerské vztahy, kdy nový subjekt ponese název Poradenské a krizové centrum, příspěvková organizace. Dále vznikne nová příspěvková organizace Sociální služby Haná se sídlem v Kvasicích, a to odštěpením čtyř pracovišť od Sociálních služeb Uherské Hradiště.

link na stránku

Na krajském úřadě se debatovalo o možnostech decentralizovaného čištění odpadních vod v obcích

ZLÍNSKÝ KRAJ – Decentralizované čištění odpadních vod bylo tématem odborného semináře, který minulý týden na krajském úřadě uspořádalo Sdružení místních samospráv ČR ve spolupráci se Zlínským krajem.

link na stránku

Krajská tripartita žádá vládu o okamžité kroky ke skutečnému snížení cen energií a pohonných hmot

ZLÍNSKÝ KRAJ – Aktuální situací na trhu práce, hospodařením krajských nemocnic i dopady zdražování na občany a podniky v regionu se zabývala krajská tripartita na své 82. plenární schůzi. Jednání Rady hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje řídil hejtman Radim Holiš.

link na stránku

Sportovcem Zlínského kraje roku 2021 je stolní tenistka Hana Matelová, nejúspěšnějším kolektivem fotbalisté Slovácka

Nejlepším sportovcem Zlínského kraje za rok 2021 se podle ankety vyhlašované krajem stala stolní tenistka Hana Matelová, která vloni mimo jiné zvítězila na světovém turnaji v Tunisu. Cenu pro nejúspěšnější kolektiv si odnášejí fotbalisté 1. FC Slovácko a ocenění pro nejlepšího trenéra jejich kouč Martin Svědík.

link na stránku

Nominaci na Regionální potravinu Zlínského kraje mají sýr Bokovník a škvarkové tyčinky

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve středu 22. června se odehrálo v prostorách Knihovny Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně hodnocení Regionální potraviny. O značku se ucházelo 197 výrobků od 38 producentů. Nominaci nakonec získaly například bio zrající sýr Bokovník od Šárky Šustekové ze Žítkové a škvarkové tyčinky Petry Malé ze Zlína. Slavnostní předání ocenění proběhne na Dni Zlínského kraje 1. října. V hodnotitelské komisi byla také statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.

link na stránku

Radní schválili přes dva miliony na regionální kulturní akce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští radní schválili dotace na 42 regionálních kulturních akcí, které se uskuteční od července do prosince letošního roku. Dalších 8 akcí navrhují ke schválení Zastupitelstvu Zlínského kraje. Nyní rozdělují částku přesahující dva miliony korun z celkových pěti milionů vyčleněných k tomuto účelu pro letošní rok. V prvním kole, které se vztahovalo na období leden až srpen, už byly uvolněny tři miliony.

link na stránku

Začala výstavba nového Zdravotnického operačního střediska ve Zlíně, dispečerům přinese lepší podmínky pro práci

Dispečerský sál včetně pracoviště vedoucího dispečera a vedoucího lékaře, simulační pracoviště pro výcvik operátorů, ale také relaxační místnost nabídne nové Zdravotnické operační středisko ve Zlíně. Jeho výstavba byla dnes slavnostně zahájena, dispečerům Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje by mělo začít sloužit už v únoru příštího roku. S jeho výstavbou finančně pomůže Zlínský kraj.

link na stránku

Na Olympiádě dětí a mládeže bude Zlínský kraj reprezentovat 257 sportovců

ZLÍNSKÝ KRAJ – V neděli 26. června proběhne v Olomouci slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže, na kterou míří také výprava Zlínského kraje. Tu tvoří 257 sportovců, které doplní trenéři a vedoucí sportovních oddílů. Výdaje spojené s účastí na olympiádě jsou plně kryty z rozpočtu Zlínského kraje. Sportovní oblečení, akreditační karty a veškeré organizační informace k olympiádě předali včera trenérům na krajském úřadě pracovníci odboru školství, mládeže a sportu. Za skvělou práci s mládeží trenérům poděk

link na stránku