ÚvodAktuality Zlínský kraj

Zlínský kraj

Kraj pořídil první dva elektromobily, využijí je v domovech pro osoby se zdravotním postižením

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dva zbrusu nové elektromobily Huyndai Kona Electric převzali dnes před budovou krajského úřadu zástupci domovů pro osoby se zdravotním postižením z Valašského Meziříčí a Zašové. Vozidla, která pro ně zakoupil Zlínský kraj, využijí například k přepravě svých klientů nebo k dovozu obědů a nákupů. Jde o vůbec první dva elektromobily, které Zlínský kraj pořídil, nákup dalších šesti desítek plánuje v příštích dvou letech.

link na stránku

Kraj hodlá půl milionem korun podpořit obnovu turistického značení

Obnovu celkem 910 km turistických tras a kontrolu a doznačení 1400 km cyklotras plánuje letos ve Zlínském kraji Klub českých turistů. Zlínský kraj tuto činnost dlouhodobě podporuje, letos pro ni má připraveno půl milionu korun. Turistické značení v České republice je považováno za nejkvalitnější v Evropě.

link na stránku

V Domově pro osoby se zdravotním postižením Velehrad – Buchlovská budou modernizovány kotelny

ZLÍNSKÝ KRAJ – Kompletní rekonstrukci a modernizaci kotelen ve dvou objektech Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad – Buchlovská schválili krajští radní. Jde o kotelny v hlavní budově a v pavilonu D. Domov organizačně spadá pod Sociální služby Uherské Hradiště, které jsou krajskou příspěvkovou organizací. Rekonstrukce se uskuteční ještě letos.

link na stránku

Hejtman se starosty navštívili areál ve Vrběticích. Zajímali se o výrobu granátů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Hejtman Radim Holiš v úterý 21. března společně se starosty obcí Vlachovice, Slavičín, Haluzice a Lipová navštívili areál ve Vrběticích na Zlínsku. V doprovodu zástupců Vojenského technického ústavu (VÚT) si prohlédli prostory určené k budoucí výrobě granátů a sklady materiálu.

link na stránku

Na podporu sportu kraj pošle o dvacet milionů korun více než v loňském roce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje včera schválila dotace v oblasti sportu ve výši 51 milionů korun. Nejvíce prostředků půjde na podporu sportování dětí a mládeže. V letošním roce pošle kraj do sportu o 20 milionů korun více než v předchozím roce.

link na stránku

Kraj chce instalovat fotovoltaiku na základnách záchranářů a v zařízeních sociální péče

ZLÍNSKÝ KRAJ – Výstavbu fotovoltaických elektráren na sedmi výjezdových základnách Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a také ve vybraných organizacích sociální péče plánuje Zlínský kraj. Krajští radní na svém pondělním jednání schválili projektovou přípravu těchto akcí.

link na stránku

Hejtmanství přichází s novinkou, finančně podpoří obce při přípravě projektů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Projektovou přípravu obcí podpoří nově Zlínský kraj. Na zpracování projektových dokumentací na výstavbu, rekonstrukci či modernizaci budov občanského vybavení jim letos poskytne 5 milionů korun.

link na stránku

Kraj opět finančně podpoří úpravu bílé stopy

Zlínský kraj poskytne více jak milion korun na údržbu lyžařských běžeckých tras na svém území. Dotaci mohou její příjemci využít na servis sněžných vozidel, s jejichž pomocí bílou stopu upravují, na nákup pohonných hmot a provozních kapalin či na pořízení GPS zařízení.

link na stránku

Zájem o kurzy sebeobrany na školách roste, kraj jich letos podpoří více než čtyřicítku

Podporu kurzů sebeobrany na školách zavedl vloni jako novinku Zlínský kraj. V roce 2022 se do projektu zapojilo 29 základních škol, letos je jich už o polovinu více. Kraj konání kurzů letos podpoří částkou dosahující téměř 2,4 milionu korun. Kromě toho také finančně přispěje na preventivní programy škol a školských zařízení.

link na stránku

Hejtmanství navštívil předseda Senátu Miloš Vystrčil. S vedením kraje řešili zdravotnictví a finance

ZLÍNSKÝ KRAJ – Miloše Vystrčila, předsedu Senátu Parlamentu České republiky přijal v pondělí 20. března v Baťově mrakodrapu, v sídle Zlínského kraje hejtman Radim Holiš. Návštěvu Zlínského kraje započal předseda Senátu v neděli ve Vsetíně, zakončí ji dnes ve Zlíně, kde kromě hejtmanství zavítá také na Univerzitu Tomáše Bati a setká se s primátorem města Zlína.

link na stránku

Studenti Univerzity třetího věku UTB vystavují v sídle kraje své obrazy na téma baťovský Zlín

ZLÍNSKÝ KRAJ – Výstava „Baťovský Zlín očima studentů Univerzity třetího věku UTB“ je aktuálně k vidění ve 3. etáži Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje. Obrazy zachycující baťovskou architekturu krajského města vytvořila šedesátka posluchačů, kteří navštěvují hodiny malby a kresby se známou designérkou Zuzanou Oharek Bahulovou. Vernisáž se za účasti hejtmana Radima Holiše, krajské radní pro kulturu Zuzany Fišerové a dalších hostů uskutečnila ve středu 15. března. Výstavu lze navštívit ještě do konce bře

link na stránku

Unikátní vědeckotechnický park Experimentárium v Otrokovicích je otevřen všem školám ze Zlínského kraje

Elektronový mikroskop, 3D kino, 3D tiskárnu a scanner, termo kameru a další zajímavé pomůcky a přístroje nabízí Experimentárium, které provozuje Střední průmyslová škola Otrokovice. Jeho cílem je představit dětem a mládeži zábavnou formou svět vědy a techniky a motivovat je tak ke studiu polytechnických oborů. Otevřeno je nejen tamním žákům, ale i všem ostatním školám. Pro jejich zástupce pořádá aktuálně Zlínský kraj sérii workshopů, kde se mohou s chodem Experimentária seznámit.

link na stránku

Kraj vidí budoucnost v digitálních technologiích. Podpořil konferenci věnovanou blockchainu

O blockchainu, kryptoměnách, NFTs, Metaverse a dalších aktuálních trendech ze světa digitálních technologií promluví ve Zlíně špičky z oboru i známí influenceři. Druhý ročník konference Block´23 se uskuteční v sobotu 15. dubna.

link na stránku

Zlínský kraj ocení férové zaměstnavatele

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zaměstnavatele, kteří se starají o rovné podmínky svých zaměstnanců a pomáhají jim sladit pracovní a rodinný život, ocení Zlínský kraj. Stane se tak v rámci ocenění Férový zaměstnavatel Zlínského kraje, které kraj vyhlašuje ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje.

link na stránku

Proměna krajské nemocnice. Plán modernizace si přišlo prohlédnout 80 lidí

Na osm desítek lidí se ve středu 15. března zúčastnilo veřejné prezentace na krajském úřadu ve Zlíně, kde vedení Zlínského kraje a nemocnice Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) představilo plán modernizace KNTB. V rámci plánovaných debat už s projektem seznámili zástupce Univerzity Tomáše Bati, v závěru března ho uvidí zastupitelé města Zlína. Další veřejná debata se na krajském úřadu uskuteční 21. března v prostorách expozice od 16 hodin.

link na stránku

Zlínský kraj spouští unikátní aplikaci pro podporu polytechnického vzdělávání

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj bude jediným místem v České republice, kde budou moci rodiče a děti využít pomocníka v podobě aplikace ROSTEM 2050.

link na stránku

Díky investici budou mít klienti domova Na Bělince více klidu a soukromí

ZLÍNSKÝ KRAJ – Domov pro osoby se zdravotním postižením v Kunovicích Na Bělince má za sebou rozsáhlou rekonstrukci jednoho ze svých pěti oddělení. Díky stavebním úpravám nabídne klientům s potřebou největší podpory více soukromí a vyšší kvalitu poskytované péče. Projekt s náklady v celkové výši 7,5 milionu korun byl realizován s plnou podporou Zlínského kraje.

link na stránku

Začínajícím učitelům pomáhá na startu práce projekt Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Setkání začínajících učitelů, kteří do školství přicházejí z praxe a prozatím nemají ukončené požadované pedagogické vzdělání, se uskutečnilo v úterý 7. března na krajském úřadě ve Zlíně. Organizátorem akce byl realizační tým projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání (KAP).

link na stránku

Krajští radní podpořili téměř osmdesát kulturních akcí a aktivit

Konání celkem 78 kulturních akcí a aktivit podpořili částkou ve výši téměř 4 miliony korun radní Zlínského kraje. Nově byla z programu podpořena i klubová scéna, kraj tak rozšířil dotační program, aby k akcím tradičním přibyly i ty nové, které mohou přispět ke zpestření kulturního života v regionu. Další 4 miliony rozdělí kraj na akce konané v druhé polovině letošního roku.

link na stránku

Hejtmanský den v Bystřici pod Hostýnem: řešila se doprava i obchůdky na vesnicích

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vedení Zlínského kraje zavítalo ve středu 8. března do Bystřice pod Hostýnem. Se zástupci města a starosty okolních obcí projednali krajští radní v tamním Společenském domě Sušil řadu témat. Diskutovalo se například o podpoře malých obchodů na vesnicích, dopravě a dostupnosti přímých spojů do velkých měst, zlepšení služeb v oblasti cykloturistiky či odpadovém hospodářství.

link na stránku