ÚvodO společnosti Naše projekty Virtuální turistické trasy

Virtuální turistické trasy

Projekt společně připravila naše agentura ve spolupráci RRA Púchov.
 
Cílem projektu je vytvoření nástrojů pro zatraktivnění naučných stezek na území Zlínského a Trenčinského kraje. Celé území Zlínského kraje i Trenčinského kraje je atraktivní lokalitou s krásnou přírodou a velkým množstvím přírodních zajímavostí a pamětihodností.
 
Mnohé obce v tomto přeshraničním regionu zbudovaly naučné stezky pro turisty, na kterých jsou prezentovány informace o daném regionu. Naučné stezky vybízejí k poznávání okolí, aktivitě obyvatel, případně se na mnohých těchto stezkách nacházejí místa k odpočinku.
 
Pro tento projekt byly vybrány celkově 4 naučné stezky, 3 naučné stezky se nacházejí na území Zlínského kraje (Naučná stezka Želechovice, Naučná stezka Lukov, Naučná stezka Hvozdná) na území Trenčinského kraje byla vybrána 1 naučná stezka (Naučný chodník Okolo Vršatca).
 
V rámci projektu byly tyto naučné stezky převedeny do virtuální podoby a byl k nim vytvořen vědomostní kvíz, ve kterém si návštěvníci a turisté vyzkoušejí nově nabité vědomosti týkající se těchto stezek a jejich přilehlého okolí.
 
Na těchto virtuálních turistických stezkách byly vytvořeny 4 zastavení, na kterých Vás bude doprovázet virtuální průvodkyně, která se s Vámi podělí o zajímavé informace, týkající se dané naučné stezky či jejího okolí. Je zde i možnost prohlédnout si okolí naučných stezek skrze dronové záběry, které se nacházejí na jednotlivých zastavení při virtuální prohlídce.


Shrnutí informací k projektu:

Název projektu: Virtuální turistické trasy
Hlavní přeshraniční partner: Regionálna rozvojová agentúra Púchov, Námestie slobody 1400, Púchov 020 01, SK
Kód projektu: CZ/FMP/6c/11/124
Doba realizace: 1.7.2022 – 31.12.2022
Celkové náklady: 12 537 EUR
Výška příspěvku EFRR: 10 656,45 EUR

Povinna-publicita-FMP.png