ÚvodO společnosti Aktuality Obce ve Zlínském a Olomouckém kraji dostanou 343 miliony na nové návsi a jiná veřejná prostranství

Obce ve Zlínském a Olomouckém kraji dostanou 343 miliony na nové návsi a jiná veřejná prostranství

Šedesát devět obcí Olomouckého a Zlínského kraje bude mít nové návsi a upravená veřejná prostranství. ROP Střední Morava jim přispěje částkou 343 miliony korun. Regionální rozvojová agentura zanamenala v rámci této výzvy úspěšnost žádostí o dotaci, které jsme připravovali ve výši 89%.

Na konci března letošního roku obce předložily na Úřad Regionální rady celkem 118 projektových žádostí za 568 milionů korun. V Olomouckém kraji to bylo 72 obcí, které žádaly o 372 miliony korun a ve Zlínském kraji to bylo 48 obcí, které žádaly o 196 milionů korun. Dotaci z ROP Střední Morava získalo 69 obcí, které tak mohou na úpravu návsí a veřejných prostranství investovat 343 miliony korun. Ve Zlínském kraji je to 27 obcí, které budou realizovat projekty za 115 milionů korun.
Mezi úspěšné klienty RRA VM patří například města Uherský Ostroh, Koryčany, obce Nedašov, Vigantice či Rokytnice.
Projekty schválené v této vývě, teď budou procházet dalším kolem tzv. dopracování. I zde poskytuje naše agentura kompletní služby spojené s touto částí předkládání žádosti.

Všem úspěšným předkladatelům žádostí v rámci této výzvy gratulujeme.

Seznam všech úspěšných projektů neleznete zde